Lenka Knag
Lenka Knag

Zakladatelka Pranava Jóga Centra, vůbec prvního studia jógy v Ostravě. Studio s akreditací MŠMT nabízí lekce jógy pro veřejnost, nástavbové kurzy a také akreditované školení pro instruktory jógy. Organizuji a produkuji jarní Yoga&Dance Spring Festival Ostrava a podzimní akci Yogafall.

V roce 2008 jsem absolvovala na Omega Institutu v Rhinebecku, státu New York školení Jivamukti jógy a stala se jednou z prvních lektorek Jivamukti jógy v ČR. V témže institutu jsem prošla dalšími semináři s osobnostmi jako Eckhart Tolle, Rodney Yee, Stanislav Grof a další. Jógovou filozofii, psychologii jógy a sánskrt studuji se svou učitelkou Manoramou D'Alvia. Absolvovala jsem certifikované školení Regresní terapie s jejím duchovním otcem Dr. Brianem Weissem.

Vystudovala jsem Lidský rozvoj - Psychologie na Newyorské státní univerzitě. Ve svém přístupu kombinuji poznatky z dlouholeté praxe jógy, transpersonální (holistické) psychologie s přístupem pozitivní psychologie, orientované na rozvíjení vnitřních zdrojů člověka. Věřím, že každý lidský život nabízí nezměrný potenciál k pochopení souvislostí kulis svého života a také naplnění jeho smyslu. Žiji se svým manželem a dětmi střídavě v České republice a v New Yorku.